Меню
Остання редакція: 04 березеня 2020

Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки»

З 2018 року на кафедрі введена нова спеціальність 122 «Комп’ютерні науки». Навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки» передбачає отримання знань з сучасних мов та технологій програмування, теоретичних і практичних навичок роботи з новітніми системами керування базами даних та інструментальними засобами проектування, розробки, тестування, впровадження програмного забезпечення. Фахівець базового рівня з комп’ютерних наук  здатний виконувати роботу в розрізі професійних груп та професійних назв робіт відповідно до Національного класифікатора України (Класифікатор професій (ДК 003:2010)):

2131.2 Адміністратор бази даних

Адміністратор даних

Адміністратор доступу

Адміністратор системи

Інженер з програмного забезпечення комп'ютерів

2132.2 Інженер-програміст

Програміст (база даних)

Програміст прикладний

2139.2 Інженер із застосування комп'ютерів

3121 Фахівець з інформаційних технологій

Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення

Фахівець з розроблення комп'ютерних програм

Знання, отримані в рамках підготовки за спеціальністю, знаходять широке застосування в багатьох галузях людської діяльності: освіті, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо. Випускник має можливість знайти перспективну роботу в провідних ІТ-компаніях, у тому числі закордонних, державних установах, комерційних організаціях, банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, консалтингових агенціях, аудиторських компаніях, центрах соціологічних та маркетингових досліджень, підприємствах різних форм власності та виробничого спрямування. Специфіка професії дозволяє працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Бакалавр з комп'ютерних наук може займати такі посади: ІТ-інженер; інженер із захисту інформації; ІТ-директор компанії чи ІТ-керівник підрозділу; ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник/інженер служби якості програмного забезпечення; системний інтегратор, архітектор, адміністратор; адміністратор баз даних, комп’ютерних мереж; фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп’ютерних ігор, net-розробник.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри – системне мислення і ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Випускникам цієї спеціальності непотрібна професійна адаптація для роботи за кордоном, навчаючись тих самих мов і технологій програмування, що використовуються у всьому світі. Фахівці з програмування традиційно посідають перші місця у рейтингу заробітних плат. При цьому існує значний дефіцит на програмістів у провідних країнах світу, і цей дефіцит стрімко зростає.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» – це міжгалузевий напрямок підготовки, призначений для інноваційної діяльності з опрацювання теоретичних основ та інструментальних програмних засобів реалізації задач розробки, інтелектуалізації, інтеграції, автоматизації та управління складними розподіленими системами, мережами, організаціями, а також технологічними, соціальними та бізнес-процесами.

Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проектування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.

Останні новини

ЗУСТРІЧ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОПП «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ» З УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ В УНУСЧитати повністю

ЗУСТРІЧ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОПП «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ» З УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ В УНУС

10 лютого 2021 року на кафедрі інформаційних технологій Уманського НУС була проведена зустріч з уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Уманському національному університеті садівництва, кандидатом юридичних наук, доцентом Машковською Людмилою Володимирівною.

Читати повністю

Організація освітнього процесу на кафедрі інформаційних технологій

З 01 лютого 2021 року, в зв’язку з карантинними обмеженнями пов’язаними з пандемією COVID-19 навчання в Уманському НУС проводилося в режимі онлайн-конференції із використанням відеоконференцій за допомогою платформи Zoom.

Читати повністю

Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція "Сучасні проблеми та перспективи розвитку інформаційних технологій"Читати повністю

Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція "Сучасні проблеми та перспективи розвитку інформаційних технологій"

01 лютого 2021 року на кафедрі інформаційних технологій Уманського національного університету садівництва відбулася студентська науково-практична інтернет-конференція "Сучасні проблеми та перспективи розвитку інформаційних технологій" в online режимі.

Читати повністю

Всі новини