Меню

Гринчак Олександр Васильович

Гринчак Олександр Васильович Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Вчене звання: доцент
Звання та нагороди: Заслужений працівник освіти України
Посада: професор кафедри інформаційних технологій
Контактний телефон: (04744) 3-33-08
Email: aleksandr.grinchak@i.ua

 

Народився 1 жовтня 1949 року в селі Чемерпіль Гайворонського району Кіровоградської області.

Освіта: 

У 1967 році поступив в Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова на факультет автоматизації і приладобудування, спеціальність "Лічильно-розв'язуючі прилади і пристрої". У 1968 році у зв'зку з закриттям спеціальності був переведений до Харківського інституту  радіоелектроніки  на факультет обчислювальної техніки, який закінчив у 1972 році з присвоєнням кваліфікації інженера-математика за спеціальністю "Електронні обчислювальні машини".

Діяльність: 

Після закінчення вузу працював на Харківському заводі, пізніше виробничому об'єднанні, "Комунар" у відділі автоматизованих систем управління виробництвом інженером-програмістом, начальником бюро програмного забезпечення. В 1973 році був переведений у теоретичний відділ спеціалізованого конструкторського бюро Об'єднання, де займався проблемами впровадження цифрової обробки даних телеметрії.

У 1974 році почав працювати на Ізюмському оптико-механічному заводі, де організувався обчислювальний центр, спочатку старшим інженером, замісником начальника відділом АСУВ, а з 1975 року - начальником АСУВ заводу.

З 1983 по 1984 рік займався питаннями розробки і впровадження на заводі робототехніки і гнучких автоматизованих виробництв. 

З 1984 року працює в Уманському державному аграрному університеті, спочатку на посаді доцента кафедри управління, а з травня 1989 року - завідувача кафедр управління, економічної інформатики та управління сільськогосподарським виробництвом, інформаційних систем. На теперішній час, завідувач кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем.

В 1981 році Гринчаком Олександром Васильовичом захищена кандидатська дисертація на тему: "Дослідження і розробка оптимізаційних моделей і алгоритмів управління галуззю ( на прикладі окулярної оптики)".

Напрямок наукового дослідження: "Інформаційне забезпечення управління виробництвом сільськогосподарської продукції".

Викладає навчальні дисципліни: 

Інформаційні системи і технології

Інформаційні системи і технології в логістиці

Оптимізаційні методи і моделі

Наукові публікації (86)

Методичні матеріали (19)